صنایع صنعتی

 Daneshfar Print 

 

بسته بندی صنعتی در واقع به جعبه ، کارتن لوازم الکتریکی ، جعبه لوازم یدکی اتومبیل ، بسته بندی ابزار آلات صنعتی و … گفته می شود که بسته به نوع محصول و نحوه ارائه آن و با توجه به سلیقه و به دلخواه شما طراحی می شوند. بسته بندی یک کالا علاوه بر معرفی محصول باید بتواند آن را بخوبی در برابر حمل و نقل محافظت کند.
گاهی ابعاد محصول بزرگ و وزن آن زیاد می‌شود در این صورت بسته بندی با ابعاد بزرگ تر و جنسی مقاوم تر طراحی می‌شود. رشد روزافزون صنعت چاپ و بسته بندی باعث شده است تا جعبه ها به صورت یک تکه در ابعاد بزرگ تولید شده و طرح گرافیکی روی آن به صورت اختصاصی چاپ شود.
بسته بندی قطعات یدکی و صنعتی مختلف با توجه به وزن و حساسیت این قطعات طراحی می شود. ممکن است چندین شرکت مختلف یک محصول را تولید کنند. از این جهت رقابت بین برندهای مختلف برای معرفی ویژگی های کالای خود مطرح است. در کنار کیفیت محصول، بسته بندی آن نیز می تواند حائز اهمیت باشد، در این راستا مجموعه چاپ دانش فر با ارائه بهترین متد به شما کمک می کند، تا جعبه و کارتن مناسب با چاپ اختصاصی و با کیفیت بالا، ارزش کالای تولید شده شما را بیان کند و همچنین باعث برند شدن در بازار و شناخت بیشتر مشتری با کالا و یا محصول شما، شود.

مواد به کار رفته برای تولید بسته بندی صنعتی:

برای تولید بسته بندی های محصولات صنعتی بزرگ از ورق های چند لایه( سه لایه ،پنج لایه و یا حتی هفت لایه) استفاده می شود و برای محصولات صنعتی با وزن کمتر از مقواهای پشت طوسی و یا ایندربرد با گرماژهای بالاتر استفاده می گردد.
با بسته بندی مناسب یک محصول می توان محتویات و کیفیت کالای تولید شده را بیان کرد. بنابراین باید شکیل و کارا باشد بسته بندی محصولات صنعتی به صورت چاپ فلکسو ، چاپ افست و یا کارتن ها و جعبه های لمینیتی است. برای محصولاتی که هم نیاز به مقاومت بالای کارتن و یا جعبه و هم نیاز به کیفیت چاپ بالاست از جعبه و یا کارتن های لمینیتی استفاده می گردد.