جعبه های مقوایی

 Daneshfar Print 

 

در بسته بندی یک کالا با توجه به نوع کالا، جنس و طرح بسته بندی آن ها متفاوت خواهد بود، در نتیجه نوع بسته بندی در بازار رقابتی نقش مهمی دارد. در همین امر می توان به بسته بندی های مختلفی مانند نوع های طلقی، مقوایی و لمینتی اشاره کرد. مجموعه چاپ دانش فر برای تحقق این امر با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تجربیات و مهارت تیم خود توانسته است محصولات مقوایی مرسوم را که در زیر نام برده شده است را تولید کند.

در صنعت، بسته بندی نوع مقوایی بیشتر کاربرد دارد و با توجه به محصول یا کالایی که درون جعبه قرار می گیرد جنس مقوا انتخاب می شود.
مانند: جعبه مواد غذایی ، جعبه دستمال کاغذی ، جعبه دارو ، جعبه لوازم آرایشی و … که پس از گذشت این مراحل وارد مقوله چاپ و بسته بندی می شود.
طی گذشت سال ها در بخش داروسازی و مواد غذایی، جعبه‌های مقوایی عنصر اصلی و مرکزی صنعت بسته‌بندی بوده‌اند؛ پیشرفت‌های فنی باعث ایجاد انقلابی در تکنیک‌های بسته‌بندی شده و بسته‌بندی‌های شیشه‌ای و پوشش‌های فلزی را به بازار معرفی کرده است. با این حال هیچ چیز نمی‌تواند جای بسته‌بندی مقوایی را بگیرد. این جعبه‌ها ایمن، ارزان و مؤثر هستند و می‌توانند مقدار زیادی از کالا را در خود جای دهند.

مزایای بسته‌بندی مقوایی

۱- محصولاتی عاری از آلودگی
۲- محافظت
۳- معرفی و اطلاعات
۴- شناسایی
۵- راحتی دسترسی
۶- وزن کم
۷- زمان تولید کوتاه