صنایع آرایشی بهداشتی

 Daneshfar Print 

 

امروزه، مصرف کنندگان توقع زیادی از محصولات آرایشی دارند. اکثر مصرف کنندگان طرفدار بسته هایی با طراحی خاص هستند به طور ایده آل یک بسته باید به سادگی قابل استفاده باشد،در ویترین مغازه جلوه خاصی داشته باشد، حس با کیفیت بودن را القاء کند و دوستدار محیط زیست باشد.
جعبه های آرایشی و بهداشتی دارای حساسیت بالا از لحاظ رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی هستند. اصلی ترین معیاری که طراحان هندسی و هنری بسته بندی آرایشی و بهداشتی مد نظر دارند دادن حس اطمینان و اثر بخشی است، تا مصرف کننده لوازم آرایشی و بهداشتی حس اثر بخش بودن آن محصول را از بسته بندی آن دریافت کند.
یکی از ساده ترین راه های تشخیص لوازم آرایشی و بهداشتی مرغوب از نظر مشتریان، داشتن یک طراحی متناسب و ثبت لوگوی شرکت تولیدکننده لوازم آرایشی و بهداشتی و توضیحات لازم درباره آن بر روی بسته‌بندی می تواند از مواردی باشد که اکثر برندها و تولیدکنندگان معروف، آن را رعایت می کنند. این موارد بر روی نگاه اولیه مشتری بر محصول موردنظر تأثیر می گذارد و باعث می شود که در هنگام برخورد با محصول در قفسه فروشگاه نگاهی به آن بیندازند. که بعد از این مرحله اگر کیفیت کالا و توضیحات روی بسته‌بندی لوازم آرایشی و بهداشتی، برای مشتری قانع کننده و مناسب باشد، موجب انتخاب وخرید آن کالا می شود.
برای مصرف کنندگان مهم است که زیبایی محصول به چه صورت باشد اما چیزی که بیشتر اهمیت دارد، انتخاب محصول مناسب با پوست یا موی آنها است. مصرف کننده می داند که دستورالعمل استفاده از محصول داخل بسته بندی قرار دارد، اما ترجیح می دهد آن را روی بسته‌بندی لوازم آرایشی و بهداشتی هم ببیند تا بتواند راحت تر برای خرید تصمیم بگیرد.

 

موارد مهم برای بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی 

۱- طراحی منحصر به فرد و زیبا

۲- بسته بندی مناسب و راحتی در استفاده از محصول

۳- موجود بودن دستور العمل مصرف بر روی بسته بندی

۴- موجود بودن ویژگی های محصول بر روی بسته بندی بر اساس نوع پوست و یا مو

۵- حفاظت از محصول بهداشتی یا آرایشی